بررسی لنز دوربین های مدار بسته

بررسی لنز دوربین های مدار بسته

لنز دوربین های مدار بسته وسیله ای است که وظیفه تنظیم زاویه دید دوربین و انتقال نور از محیط بر روی حسگر تصویر دوربین مدار بسته را به عهده دارد .
لنز دوربین های مدار بسته از نظر قابلیت تنطیم فاصله کانونی به سه دسته تقسیم می شوند :
لنز ثابت (fixed lens) : یک زاویه دید ثابت را با توجه به فاصله کانونی خود برای دوربین ایجاد می کند استفاده از لنز های ثابت به خاطره هزینه پایین رایج تر می باشد.
لنز های ثابت تنها می توانند در یک زاویه ثایت برای شما تصویر ایجاد کنند رایج ترین انواع لنز های ثابت ، لنز های ۳٫۶ ، ۲٫۸و۴ میلیمتری هستند .
لنز های وریفوکال (varifocal ) : به شما فاصله کانونی را در یک بازه مشخص خواهند داد . شما از طریق تنظیم لنز می توانید فاصله کانونی لنز را تغییر دهید و به مقدار دلخواه در اورید اهرم دوم وظیفه ی تنظیم فوکوس دوربین را بر عهده دارد .
خصوصیات اتو ا یریس (auto iris) که ممکن است در کاتالوگ لنزبا آن مواجه شدید به معنی تنظیم خودکار آیریس دوربین در مقابل نور است . در واقع وقتی نور محیط زیاد می شود دوربین به طور خودکار آیریس را می بندد تا تصویر از نور اشباع نشود.
فاصله کانونی رایج در ای دوربین های مدار بسته :
۳ به ۹ میلیمتر
۲٫۸ به ۱۲ میلیمتر


لنز های زوم (zoom lens ) : این لنز ها هم نوعی از لنز های قابل تنظیم هستند که به موتوری برای تغییر فاصله کانونی تعبیه شده است واز طریق ان می توان میزان زوم دوربین را تغییر داد

 

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
فروشگاه اینترنتی پایاتل
[تهران]
  • نوع فعالیت: وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : دوربین مداربسته، دوربین مداربسته دید در شب، دوربین مدار بسته تحت شبکه، دوربین مداربسته AHD، سانترال پاناسونیک، تلفن پاناسونیک، دوربین مدار بسته HD TVI، دوربین مدار بسته بولت، دوربین مدار بسته اسپید دام، دوربین مدار بسته دام، دوربین مدار بسته صنعتی، دستگاه NVR ، دستگاه DVR، ضبط تصاویر تحت شبکه، ضبط تصاویر ، دوربین مدار بسته HD
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 021-66905153، 0021-66734559
بروز رسانی 7 روز پیش